MODÜLER SU DEPOSU

Modüler depo nedir?

Parçalar halinde imal edilen, montaj yapılacak alana parçalar halinde taşınan, kaynak gerektirmeden civatalarla birleştirilerek oluşturulan depo tipidir.  

Modüler Prizmatik Su Depoları

1. Su Giriş Ağzı / Water inlet
2. Su Çıkış Ağzı / Water outlet
3. Taşma Ağzı / Overflow outlet
4. Boşaltma Ağzı / Discharge outlet
5. Seviye Göstergesi / Level indicator
6. Alt Bakım Kapağı / Lower maintenance cover
7. Üst Bakım Kapağı / Top maintenance cover
8. Modül Plaka / Module plate 

NOT: Yükseklik maksimum 4860 mm olarak uygulanabilir; fakat en ve boy ölçüleri istenildiği kadar artırılabilir.

AVANTAJLARI :

1. Kolay kurulumu, pratik kullanımı, uzun ömrü ve diğer tip depolarla kıyaslanmayacak kadar sağlıklı standartlarda su muhafazası nedeniyle dünyanın tercih ettiği bir üründür.

2. Kolaylıkla demonte edilerek başka yerlere taşınabilir, tekrar monte edilebilir. 

3. Depolar yerden yüksek platformlar üzerine, çatıya, kulelere ve mevcut binaların içlerine kolaylıkla monte edilebilir.TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Depolama Hacmi: 1,26m³ ile 500m³ arasında ve maksimum yükseklik 4,35 metredir. 

Dayanıklılık: Depolar yüksek tonajlı preslerde derin çekme yöntemi ile imal edildikleri için paneller basınca karşı dayanıklıdır. Paneller bakım yapılmaksızın ortalama 15 yıl ömürlüdür. Ayrıca paneller güneşin UV ışınlarına karşı dirençli olup, ağır darbelere, her türlü hava şartına, ağır yüklere ve depreme karşı dayanıklıdır. 

Sızdırmazlık: Modüller arasındaki sızdırmazlık, depo içindeki sıvı cinsine bağlı olarak seçilen özel kimyasal contalar ile sağlanır. Aşırı soğuktaki donmalar gibi herhangi bir olağanüstü durumdan zarar gören modüller, kolaylıkla yenileriyle değiştirilebilir. 

Nakliye ve Montaj: Demonte şekildeki modüler su depoları çok az yer kapladığı için, nakliyesi oldukça kolay ve uygundur. Montaj için özel kalifiye elemana veya özel ekipmana ihtiyaç yoktur. Bir supervisor eşliğinde ve basit el aletleriyle herhangi bir montaj ekibi tarafından yapılabilir. 

İzolasyon: Modüler su deposu panelleri talebe bağlı olarak izole edilebilmekte ve soğuk su deposu olarak kullanılabilmektedir.
BAKIM,  ONARIM VE MUHAFAZASI :

Bakım ve Onarım: Modüler depoların yan tarafında bulunan temizleme ve bakım kapağı, deponun içerisine girilerek bakım ve onarım yapılmasını sağlar. Deponun boşaltılması işlemi depo üzerinde bulunan boşaltma vanasından kolaylıkla yapılır. 

Fiziksel Özellikler: Depo modüllerinin basma, burulma, çekme mukavemetleri kabul edilebilir değerlerdedir. Çelik levhalardan oluşan modüler depoların kullanım ömrü diğer depoların kullanım ömürlerinden çok daha uzundur. 

Su Kalitesi: Depoyu oluşturan panellerin yüzeylerinin pürüzsüz ve parlak olmasından dolayı depo yüzeyi kir ve pislik tutmaz, bakteri barındırmaz. Hiç bir şekilde içeriye ışık sızmadığından dolayı yosun oluşması mümkün değildir. Depoyu oluşturan modüller sıcak daldırma galvaniz veya paslanmaz çelik levhalardan imal edildiği için hijyeniktir, gıda endüstrisinde ve içme suyu depolanmasında en sıhhi malzemedir. Modüler depolarımız, tozun ve böceklerin hiç bir yerden giremeyeceği şekilde dizayn edilmiştir.  

DİĞER ÇEŞİTLERİ:

*  Modüler Silindirik Su Depoları
*  GRP (Cam Elyaf Takviyeli Polyester) Su Depoları
*  Silindirik Kaynaklı Su Deposu 

KULLANIM  ALANLARI:

*  İnşası devam eden veya tamamlanmıs her türlü yapıda, 
*  Okul, derslik ve  kurs binaları gibi kamu binalarında, 
*  Tekli konutlarda, 
*  Alçak katlı yapılarda, 
*  Toplu konutlarda
*  Yüksek katlı binalarda kullanılabilir.
*  Amaca yönelik olarak; sulama veya daha farklı ihtiyaçlara yönelik uygulanabilir.